88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

مثنوی خوانی، شعر و سرود خوانی، مطالعه کتاب و خاطره گویی، از برنامه هایی است که به ابتکار سرای فرهنگی آسایشگاه خیریه کهریزک تهران برای سالمندان و کودکان مهدکودک در فضایی مشترک در نظر گرفته شده است.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ به همت بانو بقائی سرپرست همیاران فرهنگی کهریزک، از این پس کلاس های آموزشی مشترک میان سالمندان و کودکان مهدکودک برگزار می شود.

سکینه باستانی مسئول سرای فرهنگی آسایشگاه با اعلام این خبر، افزود: مطابق برنامه ریزی انجام شده، روزهای پنجشنبه هر هفته، سرای فرهنگی در خدمت سالمندان و کودکان خواهد بود تا با انواع برنامه های متنوع، ساعات زیبایی را تقدیم این عزیزان نماید.

وی اضافه کرد: به همین منظور و با حضور افتخاری زهرا رسول زاده که از معلمین برجسته و مربیان فرهنگی و هنری آموزش و پرورش است، کلاس هایی چون مثنوی خوانی، شعر و سرود خوانی، نقاشی و خاطره گویی ساماندهی شده است تا سالمندان و کودکان باهم و در کنار هم از این برنامه های متنوع بهره مند شوند.

باستانی با اشاره به دستاورد برگزاری چنین گردهمایی هایی در سرای فرهنگی نیز گفت: برقراری ارتباط عاطفی و معنوی میان کودکان و سالمندان، مهمترین دستاورد این کلاس هاست، به گونه ای که از یک سو پدران و مادران سالخورده احساس می کنند در محیط خانواده با نوه های خود همبازی شده اند و از سوی دیگر، کودکان در همین سنین احترام به سالمندان و مددجویان را به صورت عملی فرا می گیرند.

مسئول سرای فرهنگی کهریزک، مانوس شدن با کتاب و کتابخوانی را از دیگر مزایای این گردهمایی عنوان و بر استمرار این کلاس ها با نفرات و زمان‌بندی های بیشتر تأکید کرد.