88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

سی و سومین یادواره درگذشت شادروان دکتر حکیم زاده با حضور دوستداران آن عزیز سفر کرده در آسایشگاه خیریه کهریزک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک ؛ در سی و سومین سالگرد درگذشت زنده یاد دکتر حکیم زاده، مزار شریف آن مرد ربانی در آسایشگاه خیریه کهریزک شاهد برگزاری مراسمی به همین مناسبت بود.

در این مراسم محزون که با حضور اعضاء هیأت مدیره و امنا موسسه خیریه کهریزک، نمایندگانی از آسایشگاه خیریه رشت، مددجویان و کارکنان آسایشگاه خیریه کهریزک برگزار شد، مداحان و ذاکرین اهل بیت علیهم السلام با ذکر فضائل اخلاقی، یاد و خاطره آن عزیز سفر کرده را گرامی داشتند.

زنده یاد دکتر حکیم زاده در سال ۱۳۵۱ و با توکل به خداوند سبحان، آستین همت بالا زد و پایه گذار ساخت سرپناهی امن برای اقشار آسیب‌پذیر جامعه شد. وی در طول ۷ سال فعالیت شبانه روزی علاوه بر ساخت و تجهیز ابنیه مختلف به کمک خیرین و نیکوکاران، توانست جمع کثیری از سالمندان و معلولین بی پناه جامعه را به خانه ای امن رهنمون کند تا در سخت ترین دوران زندگی  بتوانند با خیالی آسوده شب و روز خود را سپری کنند.

نیات الهی و انسانی آن بزرگمرد تاریخ باعث شد تا مردان و زنان پرشماری به این قافله عشق و نوعدوستی بپیوندند تا آنجا که پس از نیم قرن فعالیت این مجموعه خیریه، بزرگترین مرکز نگهداری، آموزش و توانبخشی کشور پذیرای ۱۷۵۰ مددجوی سالمند، معلول و بیمار مبتلا به ام اس از ۳۱ استان کشور است.

سرانجام زنده یاد دکتر حکیم زاده بنیانگذار آسایشگاه خیریه کهریزک در سال ۱۳۵۸ به دلیل بیماری، دیده از جهان فرو بست و برای همیشه در جوار خانه ای که خود برای محرومین جامعه بنا نهاده بود، آرام گرفت.