88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

چهارمین رویداد استارتاپی اجتماعی رویش با تمرکز بر حوزه سالمندی و با مشارکت موسسه خیریه آلا در مرکز علمی کاربردی کهریزک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ در سه روز متوالی 25 ،26و 27/11/1402 و با حضور پژوهشگران، اساتید دانشگاه، نوآوران و فعالان اجتماعی و فرهنگی، چهارمین رویداد استارتاپی اجتماعی رویش با محوریت سالمندی در آسایشگاه خیریه کهریزک برگزار شد.

در این رویداد علمی که با حضور بیش از یکصد نفر پژوهشگر به انجام رسید، هیأت داوران در نهایت هشت مقاله را واجد شرایط در مرحله پایانی دانست که وارد کارگاه های آموزشی شده و با پرورش مقالات خود، به اصلاح و تکمیل آن پرداختند. پس از آن گروه های شرکت کننده با ارائه گزارشی جامع از مقالات اصلی، به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و پاسخگوی سوالات متعدد هیأت داوران شدند.

هیأت داوران در نهایت به اتفاق آرا، گروه های شرکت کننده به شرح ذيل را به عنوان نخست تا سوم معرفی کرد:

گروه تکنوبالش که در زمینه تشک ها و بالش های مواج برای پیشگیری از زخم بستر در سالمندان فعالیت می کند،به عنوان نخست دست یافت.

گروه نوآوران کهریزک که پازل های شناختی سالمندان را دنبال می کند، به مقام دوم رسید.

و گروه آفور که پلتفرم سفر سالمندان را طراحی کرده است، جایگاه سوم را از آن خود کرد.

دکتر حسن احمدی رئیس مرکز علمی کاربردی کهریزک در آیین اختتامیه این همایش علمی و تخصصی گفت: دانشگاه کهریزک این افتخار را دارد که در سال جاری، برگزار کننده شش رویداد استارتاپی بوده و در تلاش است تا با افزایش زمینه های پژوهشی، بر دانش کارکنان و شرکت کنندگان بیافزاید.

دکتر احمدی خاطرنشان کرد: در میان مؤسساتی که در بخش سالمندی فعالیت می کنند، موسسه خیریه کهریزک حرف های زیادی برای گفتن دارد و امیدوار است حاصل این فعالیت ها در سطح کشور و حتی بین المللی، نمود و تأثیرات خود را بر جای بگذارد.

دکتر حسین نحوی نژاد قائم مقام دانشگاه کهریزک نیز پرورش نیروی انسانی ماهر در این مرکز را مورد اشاره قرار داد و گفت: رشته مراقبت از سالمندان در مقطع کاردانی و کارشناسی، تنها رشته ای که به صورت اختصاصی و در دو بخش تئوری و عملی در دانشگاه کهریزک تدریس می شود و مشابه آن در هیچ یک از دانشگاه های کشور وجود ندارد.

دکتر نحوی نژاد اضافه کرد: ارائه خدمات به بیماران مبتلا به اوتیسم از دیگر افتخارات موسسه خیریه کهریزک است و امیدواریم در آینده نزدیک با بهره برداری از مراکز نگهداری روزانه از سالمندان، خدمتی دیگر به مجموع خدمات ارزشمند کهریزک به جامعه افزوده شود.

در پایان چهارمین رویداد استارتاپی اجتماعی رویش از عوامل اجرایی، مجموعه آکادمی خیرین ایران، هیأت داوران، منتورها و تسهیل گران این رویداد با اهدا لوح تقدیر، تجلیل شد.  همچنین گروه های اول تا سوم که بیشترین امتیاز را به خود اختصاص داده بودند، جوایز و لوح های خود را از دست مدیران مرکز علمی کاربردی کهریزک دریافت کردند.