88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

با حضور اساتید اهل فن و در چهار مبحث مرتبط، کارگاه آموزشی کلیات و اصول مراقبت و درمان فشار خون بالا در سالمندان و معلولین به میزبانی آسایشگاه خیریه کهریزک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ با هدف آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان مرکز علمی کاربردی کهریزک با عوارض فشار خون بالا در سالمندان و معلولین، کارگاه آموزشی با همین عنوان در سالن همایش‌های مرکز علمی کاربردی کهریزک برگزار شد.

علی رضا معماری مدیر آموزش مرکز علمی کاربردی کهریزک با بیان این مطلب، افزود: با توجه به اینکه فشار خون یکی از شایع ترین بیماری ها در سالمندان است و در دنیا بیش از ۳۳ درصد افراد از این بیماری رنج می برند، همچنین درصد بالایی از مرگ و میر ها به دلیل این بیماری است و بسیاری از مبتلایان اطلاع کافی از بیماری خود ندارند، افزایش دانش دانشجویان می تواند کمک شایانی به این بیماران نماید.

وی اضافه کرد: ۳۸ درصد سالمندان ساکن در آسایشگاه به بیماری فشار خون مبتلا هستند که این امر، وظیفه مسئولان مراقبتی و درمانی را در کنترل وضعیت بیماران خطیر تر می کند.

معماری با اشاره به محتوای کارگاه آموزشی فوق هم گفت: دکتر ربابه ریاضی از اساتید دانشگاه، مروری بر آناتومی و فیزیولوژی سیستم قلب و عروق را تبیین کرد، دکتر شیما رئیسی مراقبت و درمان بیماری فشار خون بالا را تشریح کرد، دکتر مجتبی حسین پور نگاهی به کلیات فشار خون در سالمندان و معلولین داشت و اینجانب به صورت تئوری و عملی روش اندازه گیری فشار خون را برای دانشجویان آموزش دادم.

مدیر آموزش مرکز علمی کاربردی کهریزک در پایان تأکید کرد: حضور مستمر دانشجویان و افزایش دانش آنان در همایش های علمی، کمک قابل توجهی در بهبود وضعیت زندگی و درمان بیماران دارد و ما مصمم به برگزاری چنین گردهمایی هایی در فواصل زمانی مختلف هستیم.