88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

نمایشگاه سبزواره طببعت سبز با شعار« هدیه ما به نسل آینده» در سالن آموزش مرکز علمی کاربردی کهریزک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک تهران ؛ نمایشگاه یک روزه سبزواره طببعت سبز با شعار« هدیه ما به نسل آینده» و با محوریت محیط زیست و صنایع دستی معلولین در محل سالن آموزش مرکز علمی کاربردی کهریزک برگزار شد.
در این نمایشگاه که نمایندگی از سازمان حفاظت از محیط زیست استان تهران نیز حضور داشتند، انواع محصولات هنری و تزیینی، ساخت دستان هنرمند معلولین جوان کهریزک به معرض دید عموم گذاشته شد.

انواع صنایع دستی، چرم و سراجی، پارچه دوزی و تکه بافی، صنایع چوب و معرق کاری و قالی‌بافی که از محل پسماند های سایر صنایع به جای مانده است، به شکلی زیبا و دیدنی به عموم درخواست کنندگان ارائه شد.

به گفته برگزار کنندگان این نمایشگاه، هدف از چنین اقداماتی علاوه بر اشاعه فرهنگ حفظ محیط‌زیست به نسل جوان و آینده، استفاده بهینه از موادی است که در صورت رهایی در طبیعت، باعث افزایش آلودگی های زیست محیطی و از بین رفتن طبیعت سبز می شود.

وقتی امکان گره زدن تاروپود قالی با اضافات نخ های به جا مانده از صنایع وجود دارد، زمانی که می شود از تکه های کوچک و بزرگ چوب که آماده دورریزی شده، محصولات هنری زیبایی خلق کرد و هنگامی که ضایعات صنایع چرمی را می توان به تبدیل به محصولات مورد استفاده عموم کرد، چرا با رهاسازی و دفن آنها، لطمات جبران ناپذیری به محیط زیست خود وارد کنیم.

همچنین در پایان برگزاری این نمایشگاه تأکید شد که واحد توانبخشی آسایشگاه خیریه کهریزک آمادگی دارد تا با دریافت پسماندهای صنایع مختلف، محصولات هنری زیبایی را با دستان هنرمند معلولین جوان خلق و روانه بازار نماید.