88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

به مناسبت روز جهانی روانشناس و مشاور، از زحمات کلیه روانشناسان شاغل در آسایشگاه خیریه کهریزک با اهدا گل و لوح تقدیر، تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ دکتر نحوی نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک در مراسم تجلیل از روانشناسان شاغل در این مجموعه، اظهار داشت: به یقین دانش روانشناسی، یکی از مهمترین و پیچیده ترین علوم روز دنیاست و دارای اهمیت فراوانی در زندگی مدرن امروز بشر است.

وی با اشاره به مشکلات شغل روانشناسی نیز گفت: هر کارشناس روانشناسی، بسته به شرایط و موقعیتی که در آن قرار دارد، باید تحلیل دقیقی از پیرامون خود داشته باشد تا بتواند نیازهای روانشناختی افراد را پاسخگو شود.

دکتر نحوی نژاد، کهریزک را از اماکنی دانست که روانشناسان در آن با چالش های بسیاری مواجه هستند و افزود: به یقین هیچ یک از مددجویان، کانون گرم خانواده را به زندگی جمعی آن هم در محیط آسایشگاهی تا پایان عمر ترجیح نمی دهند، اما معضلات اجتماعی یا مشکلات جسمانی باعت گردیده تا ساکن کهریزک شوند. بنابراین پذیرش شرایط جدید و بالا بردن آستانه تحمل آنان به دوش روانشناسان سنگینی می کند که آن هم حکایت خاص خود را دارد.

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک با توصیه به روانشناسان شاغل در مجموعه برای انجام کار تیمی هم گفت: با تبادل نظر و بارش افکار، می‌توان به نتایج ملموس و قابل استنادی دست یافت تا از یافته های حاصله، در درمان مددجویان بهترین راهکار ها را مورد استفاده قرار داد.