88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با در اختیار قرار دادن ۲۰۰۰ دوز واکسن مورد نیاز، سالمندان و معلولین کهریزک را در مقابله با بیماری آنفلوانزا واکسینه کرد.


به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک ؛ با مساعدت و همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کلیه سالمندان و معلولین آسایشگاه خیریه کهریزک در مقابله با بیماری آنفلوانزای فصلی واکسینه شدند.
مهدیه آبنیکی کارشناس بهداشت آسایشگاه با اعلام این خبر، افزود : آن دسته از کارکنانی که در ارتباط مستقیم با مددجویان هستند نیز واکسینه شدند تا علاوه بر اینکه خود ایمن شوند، ناقل بیماری آنفلوانزا هم نباشند.
وی تصریح کرد : در سال جاری موفق شدیم تا در اولین فرصت ممکن، کار واکسیناسیون کلیه سالمندان و معلولین را به اتمام برسانیم که این دستاورد را مرهون همکاری صمیمانه وزارت بهداشت هستیم.
این کارشناس بهداشت همچنین افزود : بسیاری از سالمندان و معلولین علاوه بر ضعف توانایی جسمی، دارای انواع بیماریهای زمینه ای هستند که این دلایل، اهمیت واکسینه شدن آنان را در مقابل بیماری آنفلوانزا دوچندان می کند.
آبنیکی با تأکید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی نیز گفت : تشخیص ابتلاء مددجویان به بیماری کرونا و آنفلوانزا در فصول پاییز و زمستان، دشواری های خاص خود را دارد، به همین دلیل رعایت اصول بهداشتی و مراقبتی بهترین روش برای سلامت سالمندان و معلولین در نیمه دوم سال است.