88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

با حضور معلولینی که دچار عارضه نابینایی هستند و خانه و کاشانه آنان کهریزک است ، روز جهانی عصای سفید در آسایشگاه خیریه کهریزک گرامی داشته شد .

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک ؛ همزمان با 15 اکتبر مصادف با 23 مهرماه ، جشن روز جهانی عصای سفید با شکوه تمام در آسایشگاه خیریه کهریزک برگزار شد .

در این جشن ، علاوه بر معلولینی که دچار عارضه نابینایی هستند ، جمعی از مدیران و کارکنان آسایشگاه حضور داشتند .

دکتر نحوی نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک با تبریک روز جهانی عصای سفید به تمامی نابینایان کشور بویژه معلولینی که هم اکنون تحت پوشش کهریزک هستند ، اظهار داشت : برخی افراد فکر می کنند کسانی که دچار مشکل نابینایی هستند ، از هیچ یک از توانمندی های خود نمی توانند بهره گیری کند ، در حالیکه نمونه های بسیار موفقی از معلولین در ایران و جهان وجود دارد که صاحب رتبه های برتر در مشاغل خاص و محافل علمی هستند .

نحوی نژاد افزود ؛ نگاهی به وضعیت نابینایان ساکن در کهریزک ، یکی از گواهی های زنده این ادعاست . روشندلانی که همکار ما در حوزه های اجرایی هستند ، هنرمندان نابینایی که در عرصه های مختلف هنری و تحصیلی به موفقیت های چشمگیر رسیده اند ، آن عزیزانی که ازدواج کرده و صاحب اولاد هستند ، نمونه های بارز رسیدن به کمالی و بهره گیری از توانمندی های دیگر روشندلان است .

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک پرورش استعدادهای نابینایان ساکن در این مجموعه خیریه را از وظایف تعریف شده مسئولین فرهنگی و توانبخشی دانست و بر استمرار آموزش های لازم برای کلیه نابینایان تأکید کرد .

در پایان این مراسم و به رسم یادبود ، هدایایی از سوی دکتر نحوی نژاد به کلیه نابینایان حاضر تقدیم شد .

55 توانخواه نابینا که دچار انواع معلولیت های جسمی و حرکتی نیز هستند ، هم اکنون در آسایشگاه خیریه کهریزک زندگی می کنند ، هنردرمانی ، اشتغال در بخش های مختلف آسایشگاه و تحصیل در مقاطع گوناگون تحصیلی ، از جمله برنامه های در نظر گرفته شود برای این عزیزان است .