88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

به همت موسسه شمیم مهر سبحان و با حضور جمع زیادی از بیماران مبتلا به ام اس ساکن در آسایشگاه خیریه کهریزک، روز جهانی ام اس گرامی داشته شد.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک ؛ به مناسبت نهم خرداد برابر با ۳۰ ماه می میلادی که از جانب فدراسیون جهانی ام اس، به‌عنوان روز جهانی ام اس نامگذاری شده است، جشن با شکوهی در محل اقامت این عزیزان در آسایشگاه خیریه کهریزک برگزار شد.

این مراسم که به همت موسسه شمیم مهر سبحان و با حضور آقای نوری زاد مدیرعامل آن موسسه برپا شد، گروه هنری کاپوبند به سرپرستی و خوانندگی علی رستمی، ساعات خوشی را ارزانی همگان کرد.

در بخشی از این گردهمایی، مژگان افروزی از فعالان حوزه اجتماعی با ادای احترام به همه مسئولین آسایشگاه خیریه کهریزک در سرویس دهی به بیماران ام اس، اظهار داشت : کهریزک تنها مکانی در کشور است که امکانات رفاهی و خدماتی را برای بیش از ۱۲۰ بیمار مبتلا به ام اس فراهم نموده است تا این عزیزان بتوانند از امکانات اقامتی و توانبخشی موجود بهره مند شوند .

افروزی خطاب به بیماران حاضر در این جمع نیز گفت : نمی توانم این روز را به شما تبریک بگویم، اما از شما می خواهم که قوی و با اراده باشید که قطعاً آینده متعلق به شما خواهد بود.

وی که خود نیز مبتلا به ام اس است و با عوارض این بیماری آشنایی کامل دارد ، تصریح کرد : مردم ما در مواجهه با بیماران ام اس صرفاً نباید به پاهای آنان نگاه کنند که از کار افتاده است، بلکه باید توجه داشته باشند که دستان و زبان و فکر بیماران ام اس به خوبی کار می کند و می تواند اثرگذار در بسیاری از رویدادهای کنونی جامعه باشد.

در ادامه با آرزوی سلامتی برای همه بیماران، صبر و شکیبایی را بهترین عنصر ممکن برای تحمل عوارض این بیماری دانست و به همگان توصیه کرد تا با امید زندگی کنند و هرگز روحیه خود را از دست ندهند.

در بخش دیگری از این مراسم ، دکتر حمیده پورفهیم معاون توانبخشی آسایشگاه با تقدیر از برگزارکنندگان این همایش زیبا، اظهار داشت : با توجه به اینکه در 16 ماه گذشته شرایط خاص در آسایشگاه حاکم بوده است ، با این حال توانبخشی بیماران ام اس هرگز متوقف نگردیده ، چرا که بیشتر این عزیزان در سخت ترین شرایط جسمانی قرار دارند و تنها از طریق توانبخشی می توانند زندگی آسوده تری داشته باشند .

دکتر پورفهیم با اشاره به شعار فدراسیون جهانی ام اس در سال جاری هم گفت : این فدراسیون با شعار « پیوند همگانی برای درک درست و واقعی از ام اس » به همه ما یادآوری می کند که به حقوق بیماران مبتلا به ام اس احترام بگذاریم . بیمارانی که تعداد آنان هم اکنون در کشور بالغ بر 82 هزار نفر بوده و هر سال 5 هزار نفر دیگر نیز به این جمع اضافه می شوند ، همگی باید مورد توجه مسئولین بهداشتی بویژه دولتمردان قرار گیرند .