88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

همایش روز جهانی سالمند با حضور جمع کثیری از سالمندان در آسایشگاه خیریه کهریزک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک ؛ همزمان با نهم مهر ماه مصادف با روز جهانی سالمند، جشنواره بزرگ سالمندان در آسایشگاه خیریه کهریزک برگزار شد.

برگزاری برنامه های شاد و موزیکال مسابقات ورزشی و تجلیل از سالمندان نمونه کهریزک، بخش هایی از این همایش زیبا بود.

در این مراسم که با حضور مسئولین ورزشی شهرستان ری و مدیران و کارکنان آسایشگاه برگزار شد، محمد رضا صوفی نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک با تبریک روز جهانی سالمند ، سنین سالمندی را دوران بلوغ و کمال هر فردی دانست و گفت : سالمندان عصاره تجربه در هر جامعه ای هستند و حق دارند زندگی همراه با سلامت، عزت و آرامش داشته باشند.

وی تصریح کرد : امنیت، سرمایه و سازندگی کشور نتیجه یک عمر تلاش این عزیزان است و بر ماست که در سنین کهنسالی و افتادگی، خدمتگزاران شایسته ای برای آنان باشیم.

صوفی نژاد با اشاره به تأکیدات مکرر دین مبین اسلام در خدمت به سالمندان نیز گفت : رسول گرامی اسلام وجود هر سالمندی را در خانه، موجب برکت و رحمت الهی می داند و وظیفه همه اهل خانه است که در رفع نیازهای آن سالمند از هیچ کوششی دریغ نکنند.

وی بیان داشت : برخی سالمندان خود را باعث زحمت نزدیکان و دیگران می دانند، درحالیکه باید بدانند حضور آنان موجب عزت و سربلندی همه ماست و حداقل حق شناسی، خدمت بی منت به همه سالمندان در دوران سالخوردگی و بیماری است.

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک تأکید کرد : همه سالمندان ساکن در آسایشگاه، صاحبان این خانه هستند و هر خدمتی که از جانب کارکنان مجموعه به آنان می شود، وظیفه ذاتی و اخلاقی است که هرگز به دیده طلبکارانه به آن نگاه نمی شود، بلکه توفیقی است که در میان این همه شغل نصیبب آنان شده است.

در برگزاری مراسم روز جهانی سالمند، خیرین و نیکوکاران متعددی با مشارکت خود باعث رونق این همایش شدند. مجید طوسی، زینعلی زاده و امید کیوان هنرمندان افتخاری این جشن بودند، ضمن آنکه سعید موسوی مرشد زورخانه نیز دقایقی را میهمان خانه دل سالمندان شد.

همچنین قابل ذکر است همانند سال‌های گذشته، با هماهنگیهای نیکوکار قدیمی احمد خرم ،کسبه بازار میلاد قائم علاوه بر تقبل هزینه های پذیرایی از حاضران، کلیه هدایای ویژه سالمندان را تهیه و تقدیم ایشان کردند.