88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

تولید مستند سایه روشن با حضور عوامل سازنده فیلم در آسایشگاه خیریه کهریزک کلید خورد.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک ؛ کار ساخت مستند سایه روشن به تهیه کنندگی و کارگردانی مریم السادات مومن زاده در آسایشگاه خیریه کهریزک آغاز شد.

این مستند اجتماعی که دو قسمت از آن به بررسی وضعیت سالمندانی اختصاص دارد که به دلیل نداشتن فرزند یا دوری از آنها به ناچار در آسایشگاه روزگار سپری می کنند، در کهریزک تولید می شود.

مریم السادات مومن زاده تهیه کننده و کارگردان این مستند درباره محتوای این فیلم اظهار داشت : هر کشوری برای توسعه نیاز به سرمایه و نیروی انسانی جوان و ماهر دارد.

وی افزود : با وجود محدودیت سرمایه ، نیروی انسانی نیز رو به تک فرزندی یا تجرد قطعی گذاشته است که زنگ خطری جدی برای آینده کشور را به صدا درآورده است.

مومن زاده با بیان اینکه در این مستند قصد داریم جوانان را به ازدواج و فرزندآوری ترغیب نماییم، تصریح کرد : در دو قسمت از این مستند، نشان می دهیم چنانچه افراد ازدواج کرده و دارای فرزندانی باشند که بتوانند در سنین کهنسالی از آنها نگهداری کنند، هرگز به مراکز سالمندی سپرده نخواهند شد.

مستند « سایه روشن » در ۱۳ قسمت ۶۰ دقیقه ای تولید و در اواخر شهریورماه از شبکه مستند و پس از آن شبکه ۴ سیما پخش خواهد شد. در ساخت و تولید این مستند، امیررضا شریفی تدوین گر، مهدی احدزادگان صدابردار، آرش سعیدی کیا و مهدی مولایی تصویربردار، مریم مومن زاده را همراهی می کنند.