88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

اولین دوره آموزشی ضمن خدمت "انسان توسعه یافته" همراه با پرسش و پاسخ کارکنان با حضور معاونین، مدیران، مسئولان، مراقبین، بهیاران و پرستاران آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک البرز: دوره آموزشی ضمن خدمت "انسان توسعه یافته" به همراه پرسش و پاسخ کارکنان با حضور دکتر افشین وجدانی روشن مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز، معاونین، مدیران، مسئولان، مراقبین، بهیاران و پرستاران آسایشگاه در سالن آمفی تئاتر ساختمان اقاقیا برگزار شد.  

دکتر افشین وجدانی روشن مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز ضمن تقدیر و تشکر از مراقبین، بهیاران و پرستاران آسایشگاه گفت: با توجه به امر خدمت رسانی به سالمندان، معلولین جسمی حرکتی و بیماران ام اس و کودکان دچار معلولیت ذهنی و اتیسم در آسایشگاه و اهمیت برخورد مسئولانه و سرشار از مهر و عطونت ناب انسانی ، بر لزوم توجه به ویژگی های ناب، شاخص و برجسته" انسان توسعه یافته" تاکید کرد.

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز تصریح کرد : در فرآیند توسعه، انسان هم به عنوان غایت نهایی مورد اهمیت است و هم به عنوان پیش نیاز و شرط لازم برای توسعه جامعه. به عبارتی دیگر نه تنها تربیت انسان‌های توسعه‌یافته لازمه رسیدن به توسعه‌یافتگی اجتماعی است، بلکه توسعه‌یافتگی یک جامعه نهایتاً باید به توسعه انسان‌های آن منجر شود.

دکتر افشین وجدانی اضافه کرد: ویژگی‌های انسان توسعه‌یافته تابع مکان و زمان خاصی نیست و در هر مکان و هر زمان معتبر است، به عنوان مثال اخلاق‌مداری و بزرگ منشی؛ که در تمام طول تاریخ و در تمام دنیا به عنوان یک ارزش شناخته می‌شود. دوم این که، طبیعتاً در مورد ویژگی‌های انسان توسعه‌یافته همچون سایر خصوصیات اخلاقی و رفتاری قضاوت صفر و صد وجود ندارد و نمی‌توان کسی را توسعه‌یافته مطلق یا کاملا توسعه نیافته نامید. چرا که ویژگی‌های انسانی طیفی بی نهایت دارد و هر انسانی به نسبتی از این خصایص بهره‌مند است.  سوم این که آگاهی از مولفه‌هایی که به عنوان ویژگی های یک انسان به اصلاح کامل، مدرن و یا انسان توسعه‌یافته معرفی شد عینک قضاوت در مورد دیگران نیست بلکه ابزاری روشنگر است برای حرکت در مسیر توسعه‌یافتگی برای هر انسانی که دغدغه توسعه جامعه خود را دارد.

در ادامه این جلسه پرسش و پاسخی میان کارکنان اعم از مراقبین، بهیاران و پرستاران با مدیران و معاونین صورت گرفت و مسائلی در خصوص موضوعات حوزه سلامت، اجرایی، مالی و اداری، مالیات بر حقوق و دستمزد، وام و تسهیلات بانکی، تعاونی مسکن، تامین هر چه بیشتر اقلام بهداشتی، کیفیت وعده های غذایی، سختی کار مراقبین و بهیاران ، بن رفاهی، نحوه صحیح برخورد مسئولین با کارکنان مربوطه و تعیین ساعات مناسب جهت برگزاری کلاس های ضمن خدمت مراقبین و بهیاران مطرح گردید و مدیران و معاونین آسایشگاه نیز به مسائل و پرسش های مطرح شده پاسخ دادند.

در پایان این جلسه دکتر افشین وجدانی روشن مدیر آسایشگاه بر اصل رعایت عدالت میان کارکنان تاکید کرد و گفت: اگر نیازهای واقعی کارکنان سازمان به درستی درک نشود، بهره‌وری در سازمان کاهش می‌یابد. همانطور که همه ما می‌دانیم، یکی از مهم‌ترین نیازهای کارکنان احساس عدالت است. عدالت سازمانی به عدالت و رفتار اخلاقی درون سازمان اشاره دارد. احساس عدالت بر روحیه کار تیمی و همچنین انگیزه کارکنان تأثیر می‌گذارد.

این جلسه با حضور130 نفر از مدیران، معاونین، مسئولین، مراقبین، بهیاران و پرستاران از مراکز پنج گانه آسایشگاه برگزار شد و پس از ارائه پیشنهادات، نظرات و ارائه راهکارهای منسجم توسط مدیر آسایشگاه سه ساعت به طول انجامید.

گفتنی است در آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز بیش از700 نفر سالمند ، معلولان جسمی حرکتی، بیماران ام اس و کودکان دچار معلولیت ذهنی و اتیسم به صورت شبانه روزی در حال زندگی کردن هستند و آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز خدمات توانبخشی ، نگهداری و مراقبتی به این عزیزان را به صورت شبانه روزی ارائه می دهد.