88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

مراسم بزرگداشت مقام پرستار و میلاد حضرت زینب(س) در آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک: جشن روز پرستار در سالروز اسوه صبر و مقاومت، حضرت زینب کبری(س) با حضور دکتر افشین وجدانی روشن مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز، اعضای هیئت مدیره موسسه خیریه کهریزک و جمعی از معاونین، مسئولین، پرستاران، بهیاران، مراقبین آسایشگاه و هنرمندان و نیکوکاران در سالن آمفی تئاتر ساختمان اقاقیا برگزار شد.

دکتر افشین وجدانی روشن مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز ضمن خیر مقدم به میهمانان و تقدیر و تشکر از پرستاران، بهیاران و مراقبین آسایشگاه در این باره گفت: پرستاری از جمله مشاغلی است که فرد باید عاشق باشد تا در کارش موفق باشد.  پرستاران از جمله کسانی هستند که دیگر افراد، زمانی که دچار بیماری هستند به آنها مراجعه می کنند . به همین دلیل است که پرستار نیاز به صبوری و از خود گذشتگی بسیار دارد . باید روح بزرگی داشته باشد تا جدای از بحث درمان، سنگ صبور مددجو و بیمار باشد ، در زمان ناخوشی و در وقت دلتنگی بتواند برای بیمار آرامش ایجاد کند. به راستی که بیمار، پرستار را فرشته ای می داند که برای تسکین آلام و دردهایش کنارش است و این موضوع امید را در دلهایش زنده می کند.

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز اضافه کرد: باید گفت تحمل این همه رنج، درد و سختی البته بی فایده هم نیست. وقتی از بیماری پرستاری می کنی، قطعا در زمان کهنسالی و پیری، درست وقتی که خود به پرستار و یاوری نیاز داری، خداوند متعال و دست طبیعت هم دست گیر تو خواهد بود. جا دارد از تمامی پرستاران، بهیاران و مراقبین آسایشگاه کمال تشکر را داشته باشم. قدردانی من نثار شمایی که به واقع دستان خدا بر روی زمین هستید که چنین دلسوزانه یاور افراد ناتوانی هستید که تنها امیدشان بعد از خدا به شما هست.

اجرای  این مراسم شاد که رضایت حاضرین را به دنبال داشت را حمیدرضا رحیمی عهده دار بود و در ادامه این جشن، گروه موسیقی با اجرای قطعاتی از اقوام مختلف ایرانی فضای دلنشین و شادی برای حاضرین ایجاد کردند.

درپایان طبق قرعه بین حاضرین، جوایزی به رسم یاد بود اهداء شد.

 گفتنی است که در حال حاضر 350 پرستار، بهیار و مراقب در آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز مشغول به فعالیت هستند و بیش از 750 سالمند، معلول جسمی حرکتی، بیمار ام اس و کودکان معلول ذهنی و اتیسم به صورت شبانه روزی در آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز مراقبت و نگهداری می شوند.