88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و به منظور تقویت تمرکز و تقویت حافظه معنایی، توانخواهان به کتابخوانی پرداختند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک: مراسم گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی به منظور تقویت تمرکز، ترویج فرهنگ کتابخوانی، حافظه معنایی و ایجاد سرور و نشاط میان سالمندان در کتابخانه آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز برگزار شد.

دکتر افشین وجدانی روشن مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز  در این باره گفت: توجه و کمک به افزایش سرانه مطالعه میان سالمندان، پر کردن اوقات فراغت، ایجاد روحیه نشاط و امید، توجه به سلامت روان، تقویت فرهنگ گفت‌وگو و تعامل بین آنها، بالا بردن اعتماد به نفس برای تقویت روابط اجتماعی با شرکت آنان در بحث‌های گروهی، کمک به گسترش، تبلیغ و معرفی کتاب از جمله اهدافی است که باید با تمرکز بالا و تلاش بی وقفه به این مهم دست پیدا کنیم.

دکتر وجدانی روشن تصریح کرد: افراد سالمندی که به مطالعه می پردازند تمایل بیشتری به حضور در جمع های فرهنگی و اجتماعی پیدا می کنند زمانی که فرد مطالعه می کند ذهن خود را آموزش می دهد و بهتر می تواند مغز خود را فعال نگه دارد که این موضوع به زندگی موفق سالمندی کمک شایانی خواهد کرد.

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز در پایان ضمن گرامیداشت هفته کتابخوانی و خدا قوت به دست اندرکاران عرصه کتابخوانی بیان داشت: عوامل بسیاری در رشد و پویایی مجموعه بزرگ کهریزک مفید و موثر واقع شده و ترویج فرهنگ کتابخوانی نیز یکی از این عوامل است. تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا از این موضوع مهم و ضروری برای رشد و تعالی و ایجاد شرایط مناسب زندگی توام با آرامش، بالندگی و سرشار از لبخند رضایت مددجویان بهره لازم را ببریم.

مددجویان شرکت کننده در کتابخانه  با توجه به کتابهای مفید و موجود در کتابخانه  که می تواند در بالا بردن مهارت های ارتباطی و همچنین آگاهی سازی در زمینه سبک درست زندگی کردن  بسیار مهم و تاثیر گذار باشد، از حضور مداوم و منظم در کتابخانه آسایشگاه بسیار استقبال کردندو از اینکه  شور و اشتیاق کتاب و کتابخوانی  مجدد در آنان زنده شده ابراز خرسندی کردند.

گفتنی است کتابخانه آسایشگاه خیریه کهریزک البرز نیز به صورت رایگان کتاب هایی در زمینه روانشناسی، هنری، ورزشی، تاریخی و البته کتاب هایی در حوزه سالمندی را در اختیار مددجویان و کارکنان آسایشگاه می گذارد.