88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

به منظور پیشگیری وکنترل پاندمی کوید 19 خدمات آموزشی و توانبخشی در مرکز روزانه  سالمندان  آسایشگاه خیریه کهریزک استان  البرز بر اساس شیوه نامه سازمان بهزیستی ارائه می گردد.

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک البرز ؛   براساس دستورالعمل و شیوه نامه سازمان بهزیستی فعالیت مرکز روزانه سالمندی(day care)  به صورت آموزش غیر حضوری و آنلاین  ارائه می شود و 15 % از سالمندان  مجاز به حضور به منظور استفاده از خدمات آموزشی،  توانبخشی و درمانی هستند که بر اساس الویت و نیاز سنجی این خدمات ارائه می شود .

 

در  مرکز روزانه سالمندی آسایشگاه خیریه کهریزک البرز یک تیم توانبخشی متشکل از پزشک،  پرستار، کاردرمانگر ،گفتاردرمانگر  ، مددکار ،روانشناس و فیزیوتراپ با توجه به نیازهای  درمانی و توانبخشی سالمندان  خدمات درمانی  لازم را به سالمندان ارائه می دهند .

همچنین  این مرکز  با تشکیل  کلاسهای هنری اعم از معرق ، نقاشی ، قالی بافی ، نمایش ، قرآن  و حافظ خوانی ،  موسیقی ،  گلیم بافی ، روانشناسی گروهی و فردی و.... محیطی شاد را برای سالمندان فراهم کرده است .

این مرکز  هفته ای سه روز با ارائه خدمات به سالمندان مرد و سه روز به سالمندان زن فعال می باشد که عموما سن بالای شصت سال را به خود اختصاص داده اند و با حداقل وابستگی به لحاظ جسمانی در این کلاسها شرکت می کنند و با برنامه های های مدون و از پیش تعیین شده توسط کارشناسان مر بوطه   ، از خدمات توانبخشی ، آموزشی ، رفاهی بهره مند می شوند.

بخش day care  که خدمات آموزشی ، توانبخشی و رفاهی را به سالمندان روزانه  ارائه می دهد در حال حاضر  به دلیل اعلام شیوه نامه سازمان بهزیستی با توجه به  شیوع ویروس کرونا پذیرش  سالمندان در بخش روزانه را  از هشتاد نفر در روز به ده الی پانزده سالمند تغییر داد  .

براساس دستورالعمل  سازمان بهزیستی رعایت کامل پروتکل های بهداشتی با تب سنجی سالمند دربدو ورود و اندازه گیری اکسیژن خون اعمال می شود  و درصورت عدم ابتلا به ویروس کوید 19 ، سالمندان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و دستکش از کلاسهای مختلف آموزشی و توانبخشی در این مرکز بهره مند می شوند .

در حال حاضر به صورت مجازی و غیر حضوری و با تهیه کلیپ در حوزه تو انبخشی آموزش های لازم به سالمندان ارائه می شود. همچنین کارشناسان مربوطه با تماسهای تلفنی وضعیت سالمند را بررسی می کنند تا در صورت ضرورت پکیج درمانی برایشان در نظر گرفته شود .