88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

با آغاز ماه محرم الحرام، بار دیگر سرای فرهنگی آسایشگاه خیریه کهریزک مملو از ارادتمندان به اهل بیت علیهم السلام شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ به رسم سنت دیرینه و با آغاز ماه محرم الحرام، بار دیگر ارادتمندان به خاندان مطهر اهل بیت علیهم السلام گردهم آمدند تا یاد و خاطره شهیدان دشت کربلا را گرامی بدارند.

در این مراسم محزون که با حضور جمعی از مدیران و کارکنان آسایشگاه در کنار سالمندان و معلولین در محل سرای فرهنگی کهریزک برگزار شد، محمد شریفی  مداح و ذاکر اهل بیت (ع) با نوحه خوانی و ذکر مصائب امام حسین علیه السلام و یاران باوفای آن حضرت، دل های بسیاری را روانه کربلای معلا کرد.

همه ساله با آغاز ماه محرم الحرام و در دهه اول این ماه، مددجویان دوستدار خاندان نبی مکرم اسلام در محل سرای فرهنگی آسایشگاه خیریه کهریزک گردهم می آیند تا با برپایی مراسم سوگواری و سینه زنی، یاد شهدای گلگون کفن دشت کربلا را گرامی بدارند.

حضور دسته جات عزاداری از اقصی نقاط شهر به ویژه در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، از دیگر سنت های رایج در آسایشگاه خیریه کهریزک است که علاوه بر سوگواری و دعای خیر برای شفای بیماران و همه ملتمسین دعا، نذورات خود را تقدیم مسئولان و دست اندرکاران کهریزک جهت تأمین هزینه های زندگی مددجویان تحت پوشش این مجموعه خیریه می کنند.