88310688 (9821+)

جدیدترین مقالات

گروه نمایشی خنده باز با اجرای تئأتر << دغل کار >>،در حضور هنرمندان معلول ساکن در آسایشگاه خیریه کهریزک تهران، ساعاتی را میهمان این جمع هنری توانمند شدند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ تئأتر << دغل کار >> به کارگردانی ناصر صفایی در حالی به روی صحنه رفت که جمع ۷۰ نفره هنرمندان معلول کهریزک را در سالن اجتماعات دکتر نراقی پذیرا بود.

کارگردان این تئأتر جذاب که در ژانر کمدی ساخته شده،  درباره علت حضور خود و عوامل اجرای نمایش در آسایشگاه خیریه کهریزک گفت: از توانایی های بالقوه این عزیزان که بر روی صندلی های چرخدار، هنر و توانمندی‌های خود را به نمایش عموم می گذارند، آگاهی کامل داریم، به همین جهت تصمیم گرفتیم تا اولین اجرای این نمایش را پس از ماه‌ها تمرین، در حضور آنان به روی صحنه ببریم تا انرژی مضاعفی را برای اجراهای بعدی دریافت کنیم.

وی بازی در نقش های هنری را باعث پویایی افراد عنوان کرد و افزود: باعث افتخار است که می بینیم فرزندان این مرز و بوم که دارای نقص عضو ظاهری هستند، به جای خمودگی و گوشه گیری، استعدادهای ناب خود را در اجرای نمایش بروز و ظهور می بخشند و در محافل هنری دارای جایگاه معتبری قرار دارند.

صفایی با تقدیر از مسئولین فرهنگی آسایشگاه نیز گفت: هنر این قابلیت را به افراد در هر شرایط جسمی می دهد تا بتوانند زندگی را آن‌طور که دوست دارند، باور کرده و به راهی بروند که شایسته رسیدن به آن مقصود هستند.

نمایش << دغل کار >> به نویسندگی مسعود جنتی پور و کارگردانی ناصر صفایی ،  داستان زندگی شخصی را روایت می کند که بعد از تأسیس یک شرکت واردات و صادرات، در حوزه حیوانات فعالیت می کند.  محمودخان که نقش اول این نمایش را دارد،  نام دختر خود را به روی محموله حیوانات گذاشته و داستان از آنجا جذاب می شود که قرار است برای دختر وی خواستگار بیاید و. ...

در این نمایش کمدی بازیگرانی چون علی فلاح، رضا باربد، فرشته ثنایی، محمد میرزامحمدی، فرناز نیکوکار، زهرا یاری و محمد متین بیگدلی ایفای نقش می کنند.