88310688 (9821+)

شهرک های مسکونی مددجویان (عمید و امید):
از جمله امکانات منحصر به فرد آسایشگاه خیریه کهریزک، ارائه امکان زندگی مشترک برای زوج های معلول می باشد. درخواست های ازدواج دختران و پسران معلول ساکن در کهریزک، در کمیته ای متشكل از مسئولان و کارشناسان مورد بررسی قرار گرفته و در صورت صلاحدید و تصویب امکانات زندگی مشترک در اختیار آنان قرار می گیرد. در این راستا و جهت تامین نیاز اولیه زوج های معلول ، شهرک های ویژه ای متناسب با توانایی معلولان ساخته شده و مورد بهره برداری مددجویان قرار گرفته است. هزینه احداث و تجهیز تمامی شهرک ها توسط بانیان خیر اهدا شده است.

 شهرک امید
به همت خانواده‎ای نیکوکار در سال 1358 و با تعداد بیست واحد مسکونی جهت اسکان معلولان متأهل مقیم آسایشگاه ایجاد شد. این شهرک در سال 1360 مورد بهره‎برداری قرار گرفت و دارای سرویس رختشویخانه  اختصاصی و آلاچیق تفریحی وآبنما می باشد . سطح زیر بنای کلی این شهرک 1350 مترمربع (20 واحد مسکونی) و سطح زیربنای هر واحد 60 مترمربع می باشد.از سال 1380 شهرک امید با تغییر کاربری برای استفاده سالمندانی که توانایی زندگی مستقل دارند، اختصاص یافت.

شهرک عمید
در سال 1378 با همت زوج نیکوکار ایرانی مقیم خارج کشور و با هدف اسکان مددجویان، عملیات ساخت آن آغاز گردید. تعداد واحدهای شهرک عمید 25دستگاه با امكانات یک اتاق خواب و سالن پذيرائي ، آشپزخانه و سرویس بهداشتی مناسب با شرايط فيزيكي معلولان است.

شهرک گلها
شامل 54 واحد مسکونی برای اسکان کارکنان  به اتفاق خانواده است که حضور دائمی ایشان در آسایشگاه ضروری است.
مساحت: 25300 مترمربع می باشد  که و در سال 1372 به بهره برداری رسیده است.

این مجموعه شامل:

  •     30واحد یک طبقه سطح زیربنا 110 مترمربع 
  •     12 واحد یک طبقه سطح زیربنا 80 مترمربع
  •     12 واحد سوئیت سطح زیربنا 60 مترمربع می باشد.