88310688 (9821+)

شامل:
رادیولوژی دیجیتال - سونوگرافی - ماموگرافی دیجیتال - تراکم استخوان سه بعدی - پانورکس دیجیتال - سی تی اسکن

رادیولوژی دیجیتال
در بخش تصویر برداری درمانگاه جوادالائمه کلیه گرافیها(عکس) رادیولوژی اندام به صورت دیجیتال(DR)می باشد که دارای کیفیت تصویرعالی با دقت ورزولوشن بالا می باشد. چاپ گرافیها بر روی فیلم بوده و امکان تحویل بر روی CD و بصورت تلگرام هم موجود می باشد.ساعت کار قسمت رادیولوژی به صورت شبانه روزی بوده و عکس‌هایی که نیاز به گزارش رادیولوژیست می‌باشد پس از24 ساعت آماده خواهد شد.

سونوگرافی
سونوگرافی‌های عادی و تخصصی ترانس واژینال، جنین و بارداری و بررسی ناهنجاری‌های جنین، NT.NB و نیز سونوگرافی‌های داپلر عروق با دستگاهVinno 80 توسط متخصصین این امر صورت می پذیرد.

ماموگرافی
بهترین راه تشخیص زودهنگام سرطان سینه در خانم ها می باشد . با تست های دوره ای زیر نظر پزشک متخصص امکان ابتلا به این بیماری را می توان پیشگیری نمود.
در این مرکز ماموگرافی به صورت فول دیجیتال بوده و گرافیها(عکسها) با کیفیت بسیار مطلوب و با چاپ لیزری بر روی فیلم می باشد. در دستگاه جدید Innovality Amult به منظور کاهش درد کمپرس به صورت اتومات انجام شده و حداقل مقدار ممکن اشعه را در بین دستگاه های ماموگرافی دارا می‌باشد. ماموگرافی به صورت روزانه با اخذ نوبت قبلی انجام می گیرد.

سنجش تراکم استخوان
دستگاه سنجش تراکم استخوان برند DMS فرانسه پیشرفته‌ترین مدل سنجش موجود در کشور دارای امکانات منحصر به فرد شامل:
- سیستم پیشرفته بافت های سست و توانایی شبیه سازی سه بعدی آن
- نشانگر بسیار پیشرفته با وضوح بسیار بالا
- بهینه سازی و شبیه سازی تصاویر امکان ارائه تصویر سه بعدی بسیار دقیق با کمترین میزان خطا جهت تسهیل درتشخیص پزشکی
- در این مرکز سنجش تراکم استخوان از کلیه اعضاء قابل سنجش(ستون فقرات کمر و لگن،مچ دست و کل بدن و نیز بازسازی سه بعدی استخوان هیپ) قابل انجام است.

پانورکس دیجیتال(عکس کل دندان ها)
در این مرکزگرافی پانورکس به صورت فول دیجیتال بوده و کلیه گرافیها علاوه بر چاپ بر روی فیلم قابل ارائه بر روی CD نیز می باشد.

سی تی اسکن
دستگاه سی تی اسکن موجود در درمانگاه جوادالائمه (ع) از نوع فیلیپس 16 اسلایس اسپیرال مدل Ingenuity Flex می باشد.

خدمات قابل ارائه در سی تی اسکن درمانگاه جواد الائمه (ع):
سی تی اسکن روتین (معمولی) از تمام اندام بدن -سی تی اسکن های با تزریق ماده حاجب از تمام اعضاء بدن -سی تی آنژیوگرافی از تمام عروق بدن بجز قلب -بررسی دقیق عروق داخلی مغز و گردن -بررسی عروق کلیوی –بررسی عروق ریوی و دقیق ترین روش تشخیص آمبولیهای ریوی -سی تی آنژیو آئورت سینه ای و شکمی -سی تی آنژیو اندام تحتانی – اندام فوقانی -سی تی اسکن استخوانها و ستون فقرات -سی تی اسکن شکم و لگن و ریه -سی تی اسکن جهت تعیین زوایای محوری اندام ها و طول اندامها ( Ante version – Alignment ) -امکان اسکن بصورت اسپیرال و کانونشنال (تک اسپوز یا غیر چرخشی)