88310688 (9821+)

کلینیک های توانبخشی
فیزیوتراپی
این بخش با بهره‌برداری از کابین‌های الکتروتراپی، مکانوتراپی و امکانات لیزرتراپی با 18 تخت فعال در دو شیفت کاری بزرگترین بخش فیزیوتراپی در منطقه می‌باشد.

گفتاردرمانی
تاخیر‌گفتار، لکنت زبان، شکاف‌کام و لب و... ‌اختلالات یادگیری، اختلالات صدا(گرفتگی صدا) اختلالات گفتار ناشی از سکته مغزی، فلج مغزی، ضربات مغزی، کم شنوایی، اختلالات فکی، دندانی، شکاف لب

عینک سازی
فروش، ساخت و تعمیر انواع عینک های طبی و آفتابی با شیشه های آنتی رفلکس، کرومیک و طلق آنتی رفلکس، کرومیک، طلق فتوکروم و طلق آنتی رفلکس با تعرفه دولتی، از فعالیت های این واحد می‌باشد.

شنوایی سنجی
کلینیک شنوایی سنجی این مرکز با بهره گیری از پیشرفته ترین و مجهزترین دستگاه های ارزیابی شنوایی، توانایی انجام کلیه آزمونهای ادیومتریک و الکتروفیزیولوژیک و ارزیابی های مربوط به سمعک را دارد.

خدمات قابل ارائه کلینیک شنوایی سنجی:
- غربالگری شنوائی نوزادان
- بررسی کامل عملکرد گوش میانی
- بررسی اعصاب شنوایی و سیستم شنوایی مرکزی تا ساقه مغز
- مشاوره سمعک
- آزمایش ادیومتری تن خالص و آزمونهای گفتاریSRT , SDS
ساخت انواع سمعک های دیجیتالی و آنالوگ، ارزیابی درصد شنوایی با دستگاه های پیشرفته.

کار درمانی
خدمات کاردرمانی با هدف ارتقای سلامت و بهزیستی، برای کسانی که دچار و یا در معرض خطر ابتلا به بیماری، ضایعه، اختلال، عارضه، نقص، ناتوانی، محدودیت فعالیت، یا محدودیت در مشارکت هستند، در دو بخش ذهنی و جسمی ارائه می‌شود.
فعالیت های واحد کاردرمانی درمانگاه خیریه جوادالائمه (ع) در بخش ذهنی – روانی شامل:
کم‌توانی ذهنی، اختلالات یادگیری، اختلالات طیف اتیسم، نقص توجه و بیش‌فعالی، سندرم‌های مادرزاد ژنتیکی،اختلالات رفتاری، اضطرابی و سایر اختلالات روانپزشکی
فعالیت های واحد کاردرمانی درمانگاه خیریه جوادالائمه (ع) در بخش جسمی – حرکتی شامل:
تسهیل رشد مراحل حرکتی درشت (نشستن،ایستادن، راه رفتن) و ظریف (گرفتن، دستکاری اشیا و)، تعدیل توان عضلانی و تعدیل سازی حسی، بهبود کنترل و قدرت عضلانی و تقویت، هماهنگی‌های حرکتی، افزایش و حفظ دامنه حرکتی مفاصل، اصلاح دفورمیتی ها، کانترکچرها و اصلاح، پوسچرهای نامتقارن از طریق پیشنهاد وسایل کمکی (شامل انواع ارتزها نظیر اسپلینت، بریس، کلاژ، کفش و کفی طبی، واکر، ویلچر)، بهبود حرکات چشمی، توجه بینایی، ثبات بینایی، تعقیب بینایی و...، بهبود و تقویت مهارت‌های تغذیه ای (مکیدن وبلع)، آموزش و مشاوره در زمینه، فعالیت‌های روزمره و مهارت‌های خودیاری به کودک و والدین و ایجاد تطابقات لازم در محیط منزل، چگونگی حمل کودک، نحوه تغذیه و....

ارتوپدی فنی
زیر مجموعه ای از رشته‌های وابسته به پزشکی است که با ساخت ارتوز و پروتز به همراه آموزش بیمار برای استفاده از آنها سعی در بهبود عملکرد عضو آسیب دیده و در نتیجه سبک زندگی جمعیت هدف دارد.

مشاوره روانشناسی
این واحد به جهت رفع اختلالات رفتاری، شغلی، تحصیلی و خانوادگی با بهره‌گیری از مهارت‌های علمی روان‌درمانی کارشناس مشاور، در جهت یاری رساندن و ارائه راه حل با گرفتن وقت قبلی در خدمت مراجعین است.